Capatect - zatepľovacie systémy


Spoločnosť Caparol vyrába širokú škálu zatepľovacích systémov. Prvý zatepľovací systém v Európe sa datuje od roku 1957 a jeho výrobcom je práve Caparol. Na našom trhu v súčasnosti ponúkame vonkajšie kontaktné zatepľovacie systémy Capatect - BASIC LINE, TOP LINE, MINERA LINE, ECO LINE.


CAPAROL

Spoločnosť pod názvom CAPAROL je výrobca certifikovaných zatepľovacích systémov ETICS s európskymi certifikátmi ETA a všetkých druhov náterových hmôt používaných v stavebníctve. Caparol je nadnárodným koncernom DAW (Deutsche Amphibolin – Werke) so sídlom v Nemeckej spolkovej republike v meste Ober–Ramstadt. Ako najväčší výrobca v Európe zabezpečuje výrobu ekologických vodou rozpustných materiálov, ktoré sú používané vo všetkých oblastiach stavebníctva. Najmodernejšie výrobné technológie, prísne kontrolované a vysoko kvalitné vstupné suroviny sú garanciou mimoriadnej kvality výrobkov spoločnosti. Certifikácia výrobkov podľa európskych noriem je samozrejmosťou.

Vonkajšie kontaktné zatepľovacie systémy Capatect:

  • BASIC LINEvýhodné zateplenie
  • TOP LINEperfektné zateplenie
  • MINERA LINE - čisté minerálne zateplenie
  • ECO LINEprírodné zateplenie

Klasický variant BASIC-LINE je tepelne izolačný kombinovaný systém s biely polystyrénom ako izolačným materiálom. Po desaťročia osvedčený variant splňuje v ekonomickom a technickom ohľade všetky požiadavky izolácií vonkajších stien.

Špičkový polystyrénový izolačný systém TOP-LINE, využíva HiTech komponent. Dosahuje optimálnu izolačnú účinnosť pomocou novovyvinutých izolačných dosiek Capatect Dalmatin. Jedná sa o extrémne odolný systém s elastickou armovacou vrstvou. Vrchná omietka na báze silikónovej živice je vysoko priedušná a výborne odpudzuje nečistoty. Izolačné dosky Capatect Dalmatin majú vynikajúcu zvukovú izoláciu a s použitím špeciálne vyvinutej pastovitej armovacej vrstvy s uhlíkovými vláknami má schopnosť zniesť aj mechanické poškodenie do 15J. Najnovšie produkty z edície Carbon sú schopné zniesť aj mechanické poškodenie zatepľovacieho systému pôsobiacou silou viac ako 50J, /1kg kovová guľa padajúca z výšky viac ako 5m/ vďaka uhlíkovým vláknam použitým v týchto produktoch. Jedná sa o lepidlá na armovanie, omietky a fasádne farby. Uvedené vlastnosti produktov predstavujú absolútnu špičku na trhu v súčasnosti.

Najkvalitnejší izolačný systém MINERA-LINE je extrémne difúzny, robustný, nehorľavý a má dlhú životnosť z dôvodu použitia výhradne minerálnych zložiek – izolačného materiálu z minerálnych vlákien, minerálnych tmelov a šľachtených omietok.

ECO-LINE je izolačný systém s výhradne biologickými a minerálnymi zložkami. Izolačný materiál zo stopercentne obnoviteľného zdroja priemyselného konope, minerálne tmele a minerálne šľachtené omietky, zaručujú izoláciu vonkajších stien a maximálne šetria životné prostredie.